Dolegliwości po uzupełnieniu ubytków

Wszelkie dolegliwości w jamie ustnej są wołaniem zębów o pomóc. Bardzo często są przez nas ignorowane, co może doprowadzić do poważnych problemów i uciążliwego leczenia. Jeżeli jednak w porę zareagujemy, najprawdopodobniej skończy się na zwykłym uzupełnieniu ubytków. Nie można jednak wykluczyć możliwości pojawienia się bólu po plombowaniu. Czy pierwszą rzeczą, jaką powinniśmy zrobić, jest obwinienie za to stomatologa?

Spectrum_family_dentistry_raleigh

Ból jest naturalny

Większość zabiegów dentystycznych wiąże się z bólem, którego odczuwanie zależy od indywidualnego progu bólu każdego człowieka. Są pacjenci bardziej wytrzymali, dla których naprawa kilku zębów bez znieczulenia nie stanowi żadnego problemu, oraz tacy, którzy panicznie boją się dentysty. Niezależnie od stopnia bólu, przez kilka pierwszych dni po uzupełnieniu ubytków odczuwanie dyskomfortu w trakcie jedzenia jest czymś normalnym. Natomiast jeżeli po dłuższym czasie ból nie ustępuje, należy zgłosić się do stomatologa.

Źle dopasowana plomba

Najczęstszą przyczyną bólu w jamie ustnej po uzupełnieniu ubytków jest nieodpowiednie dopasowanie plomby do kształtu zgryzu, które staje się szczególnie uciążliwe podczas gryzienia czegokolwiek. W takiej sytuacji wystarczy udać się do lekarza stomatologa, który najczęściej bez żadnych kosztów wyszlifuje nam problematyczną plombę.

Wbrew pozorom za ból po uzupełnieniu ubytków nie musi być odpowiedzialny lekarz stomatolog. Jego przyczyna może leżeć w wielu innych czynnikach, na przykład w zepsutym i promieniującym innym zębie. Gdy nasz ząb nie będzie nadawał się do wyleczenia, będziemy zmuszeni założyć sobie implant zęba czy protezę, dlatego pamiętajmy o tym, że uzupełnianie ubytków jest bardzo ważne.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>