Kiedy można skorzystać z protezy szkieletowej

Stan naszego uzębienia bardzo często pozostawia wiele do życzenia. Wszystko przez to, że wizytę u stomatologa omijamy szerokim łukiem. Słodycze, napoje gazowane, ta sama szczoteczka do zębów od 3 ostatnich lat. A potem cóż, płacz i zgrzytanie zębów, a w zasadzie to brak zębów. Bo jak nie trudno się domyślić, takiego stanu rzeczy nasze zęby zbyt długo nie wytrzymają. Szkliwo – najtwardszy element ciała ludzkiego, a jednak z samym człowiekiem nie wygra.

SpooSpas_teethStopniowa utrata zębów nie zawsze wiąże się z bólem, jednak praktycznie dla każdego z nas utrata zęba powoduje dyskomfort. Nie jest to duży problem, jeśli ząb znajduje się w tylnej części naszej szczęki, jednak utrata przednich zębów to już katastrofa.

Uzupełnianie braków to kwestia zaangażowania, ale i zasobności finansowej. Tylne braki można uzupełnić dzięki inwestycji w protezę szkieletową. Uzupełniają one bowiem jedynie częściowe braki uzębienia. Są to protezy metalowo – akrylowe. Proteza nie osiada na błonie śluzowej, a zatem nie uciska kości. Zatem wykorzystanie ich w przedniej części szczęki traci sens. Z kolei utrata jednego z przednich zębów wymaga raczej inwestycji w implanty zęba. Cena może niektórych odstraszać, jednak każdy protetyk zapewni, że warto zdecydować się na taką inwestycję. Takie rozwiązanie jest rozwiązaniem na lata. Najważniejszym jednak faktem jest to, że implant jest na stałe przymocowany do naszej kości szczękowej. Dzięki temu nie ma możliwości, aby uległ destrukcji poza naszą jama ustną. Rozwiązanie to jest niezwykle wygodne, a przy tym nie rzuca się w oczy, gdyż dostosowywany jest wyglądem do reszty naszych zębów.

Utrata uzębienia to nie koniec świata. Wystarczy wizyta w odpowiednim gabinecie, aby uzupełnić braki. Możliwości jest wiele, jednak zawsze najkorzystniej inwestować w te najlepsze.

Pozdrawiamy, Medens.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>