Przyczyny nieświeżego oddechu

Ostatnio pisaliśmy o sposobach pozbycia się nieprzyjemnego zapachu z ust, jednak wszyscy wiemy, że pewnym rzeczom lepiej zapobiegać niż je leczyć. Dlatego niezwykle ważne jest poznanie źródła nieświeżości naszego oddechu, by w porę zareagować i nie dopuścić do niemile widzianych konsekwencji.

daniel-frank-201417

Przede wszystkim higiena

A raczej jej brak, mają negatywny wpływ na stan naszej jamy ustnej. Na niestarannie umytych zębach gromadzi się kamień nazębny. Dodatkowo nieusunięte resztki jedzenia prowadzą do rozwoju bakterii, a w konsekwencji nawet próchnicy. Są to najczęstsze źródła nieprzyjemnego zapachu z ust, dlatego warto zadbać nie tylko o szczotkowanie zębów, ale również dokładne mycie języka i używanie nici dentystycznej.

Chore zęby

Dentysta, który usunie nam kamień, również sprawdzi stan naszych zębów. Jeżeli zaniedbamy małe dziurki, ostatecznie możemy doprowadzić do leczenia kanałowego. Często pod starymi plombami może znajdować się próchnica, która również powoduje nieświeży oddech. Niektórzy ludzie źródła swoich problemów upatrują w chorobach przyzębia i dziąseł, a nawet w grzybicy jamy ustnej. Dlatego niezwykle ważna jest regularna kontrola u dentysty, który w porę uleczy nam wszystkie ubytki.

Zbyt mała produkcja śliny

Zaburzenia równowagi hormonalnej występujące na przykład podczas miesiączki i menopauzy związane są z wydzielaniem mniejszej ilości śliny. Również stres hamuje jej produkcję. Ślina jest niezwykle ważna, ponieważ oczyszcza naszą jamę ustną z nagromadzonych bakterii.

Nieodpowiednia dieta

Spożywanie produktów niskowęglowodanowych i bogatych w białko często jest źródłem nieświeżości. Problem ten nasilają słodycze, palenie papierosów czy cebula i czosnek. Również małokaloryczna dieta i głodówki mają negatywny wpływ na nasz oddech.

Ważne jest, żeby uleczyć nieświeży oddech, a nie maskować go gumami do żucia i miętówkami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>