Sposoby na nieświeży oddech

Z problemem nieświeżego oddechu boryka się wielu ludzi. Rozwiązaniem na brzydki zapach z jamy ustnej najczęściej jest wizyta u dentysty, który odnajduje jego źródło w stanach zapalnych dziąseł, chorym, a nawet wymagającym leczenia kanałowego zębie czy kamieniu nazębnym. Mogą go również powodować osadzające się na języku bakterie, których ilość redukuje dokładne wyczyszczenie języka podczas mycia zębów. Niezdrowa, niskowęglowodanowa i bogata w białko dieta również nie ma dobrego wpływu. Zdarza się jednak, że nieprzyjemna woń jest skutkiem poważniejszych chorób. Jak walczyć z nieświeżym oddechem, którego przyczyn nie upatruje się w żadnym schorzeniu?

apple-15687_960_720

Odpowiednia higiena

Najczęściej korzysta się z gum do żucia i płynów do płukania jamy ustnej. Należy jednak pamiętać o niezbędnym szczotkowaniu i nitkowaniu zębów z uwzględnieniem dokładnego czyszczenia języka. Higiena jamy ustnej jest najważniejsza biorąc pod uwagę sposoby na redukcję gromadzących się na języku bakterii. Zaniedbując ją możemy doprowadzić do pojawienia się kamienia nazębnego, którego usunięcie wiąże się z kolejnymi kosztami.

Domowe sposoby

Wśród składników, które redukują nieprzyjemny zapach z ust znajdują się jabłka. Wzmagają one wydzielanie śliny, która naturalnie odkaża jamę ustną. Ślinianki do pracy pobudzają również owoce cytrusowe, na przykład cytryna czy pomarańcza. Także rzucie natki pietruszki ma pozytywny wpływ na nasz oddech, ponieważ jej składniki mają właściwości bakteriobójcze. Mięta nie tylko jako składnik gum do żucia lecz także w postaci herbaty czy płukani ma działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne.

Pamiętajmy jednak, że maskowanie nieświeżego oddechu nie jest tak ważne jak znalezienie jego przyczyny. Dlatego warto najpierw umówić się na wizytę u stomatologa lub innego lekarza, by ten upewnił się co jest jego źródłem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>