Zalety wstawiania implantów zębowych

Brak zęba może nam się kojarzyć jedynie z czymś nieestetycznym i często prowadzącym do utraty poczucia własnej wartości. Jednak nie tylko wiąże się to z brakiem chęci do uśmiechu i kontaktu z innymi ludźmi, ale również jest skutkiem wielu problemów zdrowotnych.

peter-kasprzyk-110926

Wpływ na resztę uzębienia

Utrata nawet jednego zęba niesie za sobą wiele negatywnych konsekwencji. Będąc dotychczas podporą dla sąsiadujących zębów, wypadając zostawia między nimi lukę, w której stronę zaczynają się przesuwać. Nie mając dotychczasowego podparcia stają się chwiejne, a ostatecznie mogą nawet wypaść. Oczywiście nie dotyczy to tylko zębów sąsiadujących z wolną przestrzenią, ale również doprowadza do powstawania przerw między pozostałymi zębami, zaburzając harmonię całego uśmiechu.

Szpara między zębami a jedzenie

Mogą pojawić się bóle głowy, szczęki i problemy z żuciem, które sprawią nam niemały problem z jedzeniem. Faktem jest, że w lukach między zębami o wiele łatwiej gromadzą się resztki pokarmowe, a kiedy ich nie usuwamy, możemy doprowadzić do rozwoju próchnicy i paradontozy.

Dalsze problemy

Nawet nie bierzemy pod uwagę, że brak zęba może zmienić nie tylko wygląd naszego uśmiechu, ale również całej twarzy. Szczęka zaczyna się wysuwać, tak, jak u starszych osób. Dodatkowo zapadają się wargi i pojawia się otoczka zmarszczek dookoła ust.

Przeciwdziałanie

Aby uniknąć powyższych problemów, warto w porę zgłosić się do stomatologa, by ten wstawił nam implant zęba. Długie unikanie zabiegu może doprowadzić do poważnych dolegliwości, których leczenie będzie znacznie trudniejsze i droższe. Implanty zębowe nie tylko pomogą nam utrzymać pewność siebie mimo utraty zęba, ale również zapobiegną niechcianym konsekwencjom zdrowotnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>