Złote zęby – rzadko spotykane, choć nadal obecne

Choć niektórym wydaje się, że złote zęby odeszły do lamusa historii, nadal można spotkać je u niektórych starszych osób. Co więcej, zdarzają się osoby, które nadal chcą mieć tego typu uzębienie. Z czego to wynika? Wpływ na takie preferencje mają nie tylko chłodne kalkulacje, ile kosztuje implant zęba. Czasami cena jest czynnikiem drugorzędnym.

Grillz2Są ludzie dla których złote zęby nadal są oznaką powodzenia finansowego i prestiżu. Nie ma ich jednak dużo i są to raczej obywatele wschodnich krajów. Jeśli pacjent wyrazi takie życzenie, to oczywiście niektórzy stomatologowie nadal uzupełniają luki w ten sposób. Warto jednak wspomnieć, że na przestrzeni ostatnich 20 lat wiele się zmieniło i zęby bazujące na złocie, budzą skojarzenia z czymś przestarzałym, a wręcz groteskowym. Mimo to nadal wykorzystuje się właściwości przeciwbakteryjne metali do tworzenia implantów.

Są one umiejętnie uzupełniane tak, by nie było to widoczne. Na zewnątrz znajduje się jedynie porcelanowe dobrze wyglądające wypełnienie. Tak jak już wspomnieliśmy, podejście do złota czy srebra jest zdeterminowane przez kulturę. W Polsce trendy wschodnie ustąpiły miejsca tym płynącym z zachodu i aktualnie pacjentom zależy na jak najbardziej estetycznym i atrakcyjnym dla oka efekcie.

Złoto jest metalem, który jest trwały, nie uczula i ma właściwości przeciwbakteryjne. Dlatego nadal jest wykorzystywany i zapobiega rozwojowi bakterii pod koroną. Jeśli chodzi o same korony, to zostały one zastąpione porcelanowymi dodatkami, które nie przykuwają uwagi rozmówców. My również podzielamy pogląd, że białe zęby zawsze będą lepiej wyglądały, niż ich złote odpowiedniki.

Pozdrawiamy, Medens.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>